41.000 m2 arazi üzerinde gerçekleştirilecek olan proje bir otel kompleksinden ve 6 rezidans bloğundan oluşmaktadır. Site, Kotor merkezinin 3 km kuzeyinde, Kotor Koyu'nda yer almaktadır. Kompleks, konumu ve kapasitesi ile Kotor ve Prčanj bölgesine bir canlılık  getirecektir. Kompleksin yaz sezonunun dışında kullanımı için, büyük bir sağlık kulübü ve konferans salonları ve toplantı etkinlikleri için bölünebilir toplantı odaları planlanmaktadır. Otel, tatil turizminin dışında da sağlık ve toplantı faaliyetleri ile dört mevsim faaliyette olacaktır.

Konuklar, zamanlarının çoğunu açık havada geçireceklerdir. Geniş, geri çekilebilir, şeffaf cephe elemanları, ortak alanlara hafif, havadar iç alanlar ve dış alanlarla sürekli çok yönlü bir ilişki sağlayacaktır. Denize paralel olarak organize edilen restoran, lobi, bar ve spa alanları gerektiğinde terasa, açık hava havuzuna ve dış etkinliklere doğru genişletilebilir. Bina ile dış ortam arasındaki ilişkiyi güçlendiren teraslar, kısmen gölgeli açık alanlar sağlayan geniş bir kanopiyle kaplıdır. Bina birçok yönden dış alanlara açık olup iç ile dış ortam arasındaki ilişkiyi güçlendiren bir alan vardır.

Unesco tarafından korunan bir bölgede bulundukları ve bölgenin yapım koşulları nedeniyle otelin veya diğer konaklama binalarının çatısına mekanik bir cihaz yerleştirilmesi mümkün değildir. Tüm bloklar, toprağa ve çevreye olabilecek zararı en aza indirgemek ve birbirlerinin görüşünü engellememek için mümkün olduğunca eğime paralel düzenlenmiştir.


Kotor Hakkında
Kotor, Karadağ'ın Adriyatik Denizi'ndeki Boka Kotorska Körfezi'nde yer alan tarihi bir sahil kasabasıdır. Bölge ayrıca, Adriyatik Denizi ve Balkan Dağlarından kaynaklanan nadir doğal güzelliklere sahiptir. Bugün, Kotor ve çevresi bu bölgenin en ünlü yerlerinden biridir. Kültürel ve doğal değerleri 1979'dan beri UNESCO Dünya Mirası listesine eklenmiş olup UNESCO fonları tarafından desteklenmektedir.